Green Card Başvurusu nereden yapılır ?

Green Card Başvurusu nereden yapılır ?

green card başvurusu

Green card ile ilgili kaleme aldığımız bu yazıda ”green card başvurusu nasıl yapılır, green card başvurusu nereden yapılır, green karta nasıl başvurabilirim” gibi aramalara cevap vermeye çalışacağız.

Vakit kaybetmeksizin birinci sorudan başlıyoruz.

Green Card Başvurusu nereden yapılır ?

Green card başvurusu normalde sadece Amerikan dış işleri üzerinden yapılır ve green card başvuru sürecinde gerekli işlemleri doğru olarak yapabilmeniz için iyi bir ingilizcenizin olması sizleri rahatlatacaktır.

Ancak başvuru sürecinde en ufak bir eksik veya yanlış başvurunuzun iptal edilmesine sebep olacağından başvurunuzun iptal edilmemesini umutlarınızın suya düşmesini istemiyorsanız başvurunuzu sizin yerinize yapan ve bu işi profesyonelce yürüten aracı kuruluşlarla çalışmanızı ve bu kuruluşlar üzerinden green card başvurusunda bulunmanızı öneririz.

Green card başvurusu nasıl yapılır , Green Karta nasıl başvurabilirim ?

Bunun için az önce de belirttiğimiz gibi önünüzde iki seçenek var. Bunlardan 1.si green card başvurusunu bizzat kendiniz Amerikan dış işlerinin ilgili bölümünden yaparsınız. Tabi green card başvuru formunu eksiksiz ve doğru olarak doldurmanız gerekli resimler vs. bunları da istenilen şekilde hazırlamanız gerekmektedir.

Burada yapılacak en ufak eksik veya yanlış başvurunuzun direkt iptal edilmesine sebep olacaktır.

İkinci seçenek ise aracı kuruluşlar üzerinden başvuru yapmaktır ki aracı kuruluşlar sizin yerinize herşeyi profesyonelce hazırlar ve sizi başvuru süreci hakkında bilgilendirir sizden istenilenleri hazırlayacağınız zamanı nasıl hazırlamanız gerektiğini vs. başvuru ile gerekli hemen herşeyi sizin için yürütür.

Tabi bunun karşılığında bir miktar ücret alır.

Bu da gayet normaldir. Zira siz de başkalarının başvurusu için bu kadar külfete katlanırken bu işi ”hayrına” yapmazsınız değil mi?

Bu yüzden bu son derece normal bir başvuru yöntemidir ve green card başvurusunda bulunanların birçoğu prosedürlerle bizzat uğraşmak ve eksik başvuruda bulunmak yerine aracı kuruluşlar üzerinden başvuruyu tercih etmektedirler.

Peki ücretsiz green card başvurusu diye birşey var mıdır ?

Bu tamamen ön kayıt alan aracı kuruluşların yaptığı birşeydir ve göz boyamaktan ibarettir. Bu kuruluşlar kesin başvuru için sizden ücret almaktadır.

Hangi aracı kurumla green kart başvurusunda bulunmalıyım ?

Bunun için green kart başvurusu ile ilgili yazıları okuyunuz.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s